Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Läs mer om kakor

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Publicerad: 02 sep 2021
Lästid: ca
Kontakt

Har du frågor?

Mejla eller ring oss, vi har öppet vardagar kl. 9–15

Kontakt
Öppettider måndag-fredag kl. 9-15

Så här hittar du till Röda Korsets folkhögskola i Skärholmen!

Film producerad av deltagare på kursen Dokumentär i Världen

Vi som jobbar på Röda Korsets folhögskola

Skicka ett mejl med ditt ärende så kontaktar vi dig.

Rektor
Ulrika Sandin

08-680 18 73 ulrika.sandin@redcross.se

Ulrika Sandin
Kommunikatör/administratör
Lotta Spykman Smedeby

08-680 18 83 lotta.spykman.smedeby@redcross.se

Lotta Spykman Smedeby
Administratör/Kommunikatör
Christin Ahnmé Ekenryd

08-680 18 71 christin.ahnme.ekenryd@redcross.se

Christin Ahnmé Ekenryd
Studie-och yrkesvägledare
Susanna Adler

susanna.adler@redcross.se

Susanna Adler
Lärare | Kursansvarig
Anna Bogmer

ALLMÄN KURS DISTANS, GYMNASIEBEHÖRIGHET anna.bogmer@redcross.se

anna.bogmer@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Olsson

PROFILKURS - MIGRATION OCH SOCIAL HÅLLBARHET anna.olsson@redcross.se

anna.olsson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Sandqvist

ALLMÄN KURS DISTANS, GYMNASIEBEHÖRIGHET anna.sandqvist@redcross.se

anna.sandqvist@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Birger Nilsson

PROFILKURS - DOKUMENTÄRFILM I VÄRLDEN birger.nilson@redcross.se

birger.nilsson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Daniel Johnson

ALLMÄN KURS - NATURVETENSKAPLIGT BASÅR daniel.johnson@redcross.se

daniel.johnson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Karin Ekström

PROFILKURS - KLIMATOMSTÄLLNING I TEORI & PRAKTIK karin.ekström@redcross.se

karin.ekström@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Lollo Jarnebrink

PROFILKURS - DOKUMENTÄRFILM I VÄRLDEN lollo.jarnebrink@redcross.se

lollo.jarnebrink@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Meral Onmaz

VI I VÄRLDEN och AGERA UTAN ATT DISKRIMINERA meral.onmaz@redcross.se

meral.onmaz@redcross.se
Lärare
Nihad Subasic

ALLMÄN KURS - NATURVETENSKAPLIGT BASÅR nihad.subasic@redcross.se

nihad.subasic@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Olivia Obambo

GRUNDLÄGGANDE VÅRDBITRÄDESUTBILDNING olivia.obambo@redcross.se

olivia.obambo@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Pija Johanson

PROFILKURS - GENUS OCH MÄNSKLIGA RÄTTIGHETER pija.johanson@redcross.se

pija.johanson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig | TJÄNSTELEDIG
Ronak Novrouzpour

ALLMÄN KURS, GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I VÄRLDEN ronak.novrouzpour@redcross.se

ronak.novrouzpour@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Samad Kader

ALLMÄN KURS GRUND - AKTIV I SVERIGE samad.kader@redcross.se

samad.kader@redcross.se
Lärare
Shirwan Mohammed

ALLMÄN KURS - SVENSKA shirwan.mohammed@redcross.se

shirwan.mohammed@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Peterssson

ALLMÄN KURS - GYMNASIEBEHÖRIGHET VI I SAMHÄLLET asa.petersson@redcross.se

asa.petersson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Söderlund Dahl

ALLMÄN KURS - SIKTA MOT HÖGSKOLAN asa.soderlund.dahl@redcross.se

asa.soderlund.dahl@redcross.se

Faktureringsadress

Svenska Röda Korset / Leverantörsreskontran
Att: Folkhögskolan
Box 17563
118 91 Stockholm

faktura@redcross.se

Leverans- och postadress

Levereransadress
Röda Korsets folkhögskola
Bredholmstorget 14, Skärholmen

Postadress
Röda Korsets folkhögskola
Lillholmsvägen 2
127 48 Skärholmen