Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Läs mer om kakor

Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Publicerad: 02 sep 2021
Lästid: ca
Kontakt

Har du frågor?

Mejla eller ring oss, vi har öppet vardagar kl. 9–15

Kontakt
Öppettider måndag-fredag kl. 9-15

Så här hittar du till Röda Korsets folkhögskola i Skärholmen!

Film producerad av deltagare på kursen Dokumentär i Världen

Faktureringsadress

Svenska Röda Korset / Leverantörsreskontran
Att: Folkhögskolan
Box 17563
118 91 Stockholm

faktura@redcross.se

Leverans- och postadress

Levereransadress
Röda Korsets folkhögskola
Bredholmstorget 14, Skärholmen

Postadress
Röda Korsets folkhögskola
Lillholmsvägen 2
127 48 Skärholmen

Vi som jobbar på Röda Korsets folkhögskola

Skicka ett mejl med ditt ärende så kontaktar vi dig

Rektor
Ulrika Sandin

08-680 18 73

ulrika.sandin@redcross.se
SKOLSAMORDNARE/KOMMUNIKATÖR
Lotta Spykman Smedeby

08-680 18 83

lotta.spykman.smedeby@redcross.se
Administratör/Kommunikatör
Christin Ahnmé Ekenryd

08-680 18 71

christin.ahnme.ekenryd@redcross.se
Studie-och yrkesvägledare | TJÄNSTLEDIG
Susanna Adler

susanna.adler@redcross.se
Kurator
Sofia Rosshagen

sofia.rosshagen@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Bogmer

ALLMÄN KURS DISTANS, GYMNASIEBEHÖRIGHET

anna.bogmer@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Olsson

PROFILKURS - MIGRATION OCH SOCIAL HÅLLBARHET

anna.olsson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Sandqvist

ALLMÄN KURS DISTANS, GYMNASIEBEHÖRIGHET

anna.sandqvist@redcross.se
Lärare
Birger Nilsson

PROFILKURS - DOKUMENTÄRFILM I VÄRLDEN

birger.nilsson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Daniel Johnson

ALLMÄN KURS - NATURVETENSKAPLIGT BASÅR

daniel.johnson@redcross.se
Lärare | Samordnare Erasmus & Sida-projekt
Mirabel Joshi

mirabel.joshi@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Karin Ekström

PROFILKURS - KURS I HÅLLBAR UTVECKLING

karin.ekström@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Lollo Jarnebrink

PROFILKURS - DOKUMENTÄRFILM I VÄRLDEN

lollo.jarnebrink@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Meral Onmaz

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I VÄRLDEN PROFILKURS - AGERA UTAN ATT DISKRIMINERA

meral.onmaz@redcross.se
Lärare
Nihad Subasic

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - NATURVETENSKAPLIGT BASÅR

nihad.subasic@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Olivia Obambo

ALLMÄN KURS - GRUNDLÄGGANDE VÅRDBITRÄDESUTBILDNING

olivia.obambo@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Pija Johanson

PROFILKURS - GENUS OCH MÄNSKLIGA RÄTTIGHETER

pija.johanson@redcross.se
Lärare | TJÄNSTELEDIG
Ronak Novrouzpour

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET

ronak.novrouzpour@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Samad Kader

ALLMÄN KURS GRUND - AKTIV I SVERIGE

samad.kader@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Tina Nyberg

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I VÄRLDEN

tina.nyberg@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Peterssson

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I SAMHÄLLET

asa.petersson@redcross.se
Stödperson
Miriam Sternfeldt

miriam.sternfeldt@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Söderlund Dahl

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - SIKTA MOT HÖGSKOLAN

asa.soderlund.dahl@redcross.se