Kontakt

Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Du är alltid välkommen att kontakta oss! Vi finns mitt i Skärholmen i Stockholm. Kolla in filmen här nedanför så hittar du lätt.
Publicerad: 02 sep 2021
Lästid: ca
Kontakt

Har du frågor?

Mejla eller ring oss!

Kontakt
Öppettider måndag-fredag kl. 9-15

Så här hittar du till Röda Korsets folkhögskola i Skärholmen!

Film producerad av deltagare på kursen Dokumentär i Världen

Faktureringsadress

Svenska Röda Korset/ Leverantörsreskontran
Ref: Folkhögskolan
Box 30182
104 25 Stockholm

faktura@redcross.se

Leverans- och postadress

Levereransadress
Röda Korsets folkhögskola
Bredholmstorget 14, Skärholmen

Postadress
Röda Korsets folkhögskola
Lillholmsvägen 2
127 48 Skärholmen

Vi som jobbar på Röda Korsets folkhögskola

Skicka ett mejl med ditt ärende så kontaktar vi dig

Rektor
Ulrika Sandin

08-680 18 73

ulrika.sandin@redcross.se
SKOLSAMORDNARE/KOMMUNIKATÖR
Lotta Spykman Smedeby

08-680 18 83

lotta.spykman.smedeby@redcross.se
Administratör/Kommunikatör
Christin Ahnmé Ekenryd

08-680 18 71

christin.ahnme.ekenryd@redcross.se
Studie-och yrkesvägledare
Susanna Adler

susanna.adler@redcross.se
Kurator
Grace Caspers

grace.caspers@redcross.se
Assistent
Alina Skyba

VOLONTÄRGRUPPER

alina.skyba@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Bogmer

ALLMÄN KURS DISTANS, GYMNASIEBEHÖRIGHET

anna.bogmer@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Anna Olsson

PROFILKURS - MIGRATION OCH SOCIAL HÅLLBARHET

anna.olsson@redcross.se
Lärare
Anna Sandqvist

PROFILKURS - AGERA UTAN ATT DISKRIMINERA

anna.sandqvist@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Daniel Johnson

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I VÄRLDEN

daniel.johnson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Karin Ekström

PROFILKURS - KURS I HÅLLBAR UTVECKLING

karin.ekström@redcross.se
Lärare
Lena Fransson

VERKSAMHETSUTVECKLARE

lena.fransson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Lollo Jarnebrink

PROFILKURS - STEGET IN I BRANSCHEN

marie-louise.jarnebrink@redcross.se
Lärare
Magnus Tingman

PROFILKURS - DOKUMENTÄRFILM I VÄRLDEN

magnus.tingman@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Mamdooh Afdile

PROFILKURS - DOKUMENTÄR I VÄRLDEN

mamdooh.afdile@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Marije Raedts

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET

marije.raedts@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Meral Onmaz

PROFILKURS - AGERA UTAN ATT DISKRIMINERA

meral.onmaz@redcross.se
Lärare | Samordnare Erasmus+
Mirabel Joshi

PROFILKURS - KURS I HÅLLBAR UTVECKLING

mirabel.joshi@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Olivia Obambo

ALLMÄN KURS GRUND - AKTIV I SVERIGE

olivia.obambo@redcross.se
Lärare
Petter Beckman

ALLMÄN KURS - MEDIAPROFIL

petter.beckman@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Pija Johanson

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - VI I SAMHÄLLET

pija.johanson@redcross.se
Lärare
Ronak Novrouzpour

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET

ronak.novrouzpour@redcross.se
Lärare
Samad Kader

ALLMÄN KURS GRUND - AKTIV I SVERIGE

samad.kader@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Peterssson

GRUNDKURS - FOKUS FRAMTID

asa.petersson@redcross.se
Lärare | Kursansvarig
Åsa Söderlund Dahl

ALLMÄN KURS GYMNASIEBEHÖRIGHET - SIKTA MOT HÖGSKOLAN

asa.soderlund.dahl@redcross.se